Vești bune pentru elevi – Astăzi va intra în conturile unităților de învățământ diferența neachitată a burselor școlare aferente semestrului II al anului școlar 2021-2022

Primăria municipiului Giurgiu a virat la începutul acestei săptămâni, în conturile unităților de învățământ, diferența neachitată a burselor școlare pentru semestrul al II-lea aferent anului şcolar 2021-2022.
Cuantumul minim al burselor de performanță, de merit, de studiu și de ajutor social de care pot beneficia elevii din învățământul preuniversitar de stat, cu frecvență, este după cum urmează:
➡️ 500 lei, pentru bursa de performanţă;
➡️ 200 lei, pentru bursa de merit;
➡️ 150 lei, pentru bursa de studiu;
➡️ 200 lei, pentru bursa de ajutor social.
Elevii vor intra în posesia sumelor de bani în funcție de programarea fiecărei unități de învățământ.
Sursa foto: Google

Ultima modificare: 14.12.2022 – 11:05 de către Administrator